Çağdaş Eğitim Kurumları olarak biz ilk defa Konya Ereğli'de Organize Sanayi Bölgesi içinde Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açan; Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, çağdaş bireyler, aile, kurum ve kuruluşlara profesyonel hizmet götürebilecek meslek elemanlarını yetiştirmek amacıyla Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı ile işbirliği içerisinde eğitim öğretim hizmetleri veren bir eğitim kuruluşuyuz. Bundan dolayı; 23.10.2012 tarih ve 28450 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" kapsamında Öğrencilerden Lise Hayatları süresince Eğitim ÜCRETİ alınmayarak mesleki eğitimde farkındalık oluşturmayı hedefleyen bir kuruluşuz. 

Meslek liseleri ortaöğretim alanlarında önemli bir yere sahip olan öğretim program kapsamı içerisindedir. Meslek liselerinin öncelikli amaç ve hedefleri bulunmaktadır. Bu amaçlar gelişen sanayi piyasasına deneyimli alanında uzman ara elaman yetiştirmek ve hangi alanda eğitim almışsa o alanda akademik eğitimlerine katkı sağlamaktır. Meslek lisesinde öğrencilerimiz akademik alanda eğitimlerini almakta hem de gelişen sanayi piyasasına uygun bir şekilde birebir uygulamalı mesleki yeterlilik ve becerilerini geliştirmeye yönelik teori ve uygulamalı dersler almaktadır. Özellikle  öğrencilerin uygulamalı atölye derslerinde, kurmuş oldukları hayallerini hangi alanda eğitim görüyorsa o alanda gerçekleştirmek için iyi bir başlangıç noktası olmaktadır MesIek lisesinden mezun olan ancak kariyerlerine akademik olarak devam etmek istemeyen arkadaşlar için gelişen sanayi piyasasında rahatlıkla iş bulma olanağı vardır çünkü öğrencilerimiz okullarımızdan yeterli deneyimle mezun olmaktadır. Öğrencilerimiz mezun olduklarında; diplomaları Avrupa birliği ülkelerinde de geçerli olan ustalık belgesini , işyeri açma belgesini ve istemeleri halinde usta eğitici belgesini de kapsayacak nitelikte olacaktır.


 Gıda Teknolojileri, Metal , Yenilenebilir Enerji  ve EIektrik-Elektronik alanlarında  çocuklarımız Lise hayatları boyunca ÜCRETSİZ EĞİTİM alacak, öğrencilerin ideallerindeki iş imkanları, OSB İstihdam imkanları, Profesyonel Kariyer Firmaları vasıtasıyla henüz okul bitmeden takip edilmekte, Meslek hayatına en doğru adımlan atmanın yolları Kolejimizdeki Kariyer Uzmanları tarafından Üniversiteler ve Firmalar ile bilgi alışverişi ve işbirliği yapılarak belirlenmektedir.

Sosyal Medyada Biz

Haberler

×

Duyurular

×